Pacyfizm albo tresura mięsa armatniego

Jak powstrzymać III wojnę światową?

Coraz więcej pojawia się wskazówek, że szaleni władcy NATO mogą chcieć użyć jako mięsa armatniego przeciw Rosji i Białorusi ludności swoich wschodnioeuropejskich kolonii, w tym Polski. Zresztą przygotowania do tego prowadzone od lat - były widoczne. 

W czasach pojednania wewnątrz Unii Europejskiej narodów walczących przeciw sobie w okresie II wojny światowej - pielęgnowano niechęć wobec Rosji. Każdy każdemu podobno miał wybaczać, czy to słowem kajającym się Niemcom, czy to butnym Ukraińcom, Litwinom, ale Rosjanom nie tylko można było nie wybaczać, a nawet można było na nich zrzucać przewiny wszystkich narodów CCCP, którego najliczniejszymi ofiarami byli Rosjanie i który wymazał nazwę Rosji z map świata na niemal stulecie. Przez dekady po upadku CCCP przymykano oczy na narastanie kultu kolaborantów III Rzeszy i odradzanie się nazistowskich postaw połączonych z rusofobią.

Coraz wyraźniej uzasadnione staje się podejrzenie, że kowidowe rozdrażnianie i zubażanie społeczeństw państwowym terrorem było bezpośrednim przygotowywaniem pokojowych narodów do wepchnięcia ich w wojnę światową.

Gdy ze świadomością powyższych obserwacji spojrzymy na Polskę i  dojrzymy wojenne podżeganie z obozu rządowego, wsparcie rusofobii w parlamentarnym obozie antyrządowym oraz militarystyczne odchyły części opozycji pozaparlamentarnej - to zrozumiemy że nasz kraj i naród są pchane w stronę piekła globalnej wojny. I to jest największe zagrożenie dla polskości w obecnym czasie. To jest zagrożenie, które tworzy najważniejszy podział wewnątrz Polski - na podżegaczy wojennych i stronnictwo pokoju.

Na rzecz spalenia Polski w wojnie atomowej działają (świadomie lub z głupoty) nie tylko podżegacze z obozu rządowego i rusofoby z opozycji parlamentarnej, ale także ci z opozycji pozaparlamentarnej, którzy podnoszą nastroje militarystyczne w społeczeństwie. Także ci z tak zwanego antysystemu czy altersystemu, którzy na wiecach podobno antywojennych paradują w mundurkach i krzyczą "śmierć, śmierć, śmierć wrogom". Także ci, którzy właśnie teraz - w narastającym zagrożeniu wybuchem trzeciej wojny światowej - krytykują pacyfizm.

Stojąc nad przepaścią wyniszczenia ludzkości, zwłaszcza tu w Polsce, której szczególnie zagraża atomowa wymiany ciosów na ziemiach naszych i blisko nich - czy mamy inny ratunek niż przekierowanie wszystkich sił dobrej woli na wspieranie pokoju? Czy możemy zrobić dla ratowania resztek pokoju na świecie coś lepszego niż szerzenie postaw pacyfistycznej odmowy udziału w wojnie? Czy w ogóle w mocy ludzi bez władzy są jakieś inne działania przeciw wojennej spirali?

Tylko szerzenie pacyfizmu może nas uratować przed III wojną światową. Zatem wszystkie siły dobrej woli powinny poświęcić całą swoją rozumność i czas na szerzenie pacyfizmu. Trzeba uświadamiać ludzi, którzy mogą stać się ofiarami werbowników mięsa armatniego. Trzeba prowojennej propagandzie przeciwstawiać mądrość antywojenną. Im więcej osób zrozumie, do jakiego piekła, przez kogo i dlaczego pchane są narody świata - tym większa będzie szansa na powszechną odmowę udziału w samozniszczeniu ludzkości.

Pokój, pokój, pokój! Życie, życie, życie!

RuchOporu2020

RuchOporu2020

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.2

liczba ocen: 15

 • Ktokolwiek by wszedł do Polski.

  Powtarzam, ktokolwiek.
  Z jakiejkolwiek strony.

  Bez jakichkolwiek anty, sympatii, za , przeciw, pro, contra.
  Musimy stawić Opór.
  Może z początku choćby udając szczątkową znajomość języka okupanta.
  Zapamiętać dobrze kto go gorliwie witał kwiatami.
  Ci pierwsi do np. wypadków w pracy, potrąceń na przejściach i tym podobnych.
  Ew. zapijania się na śmierć. Z dolewką dynksu.
  A potem stopniowo budując Państwo Podziemne.
  Pacyfizm obecnie to kładzenie głowy pod topór.
  Znów i znów muszę zacytować Ś.P. Bohdana Smolenia.
  "To tym rakietom mam się sprzeciwiać a z tamtych cieszyć? Przecież to tak samo boli...".
  Kredki i kwiaty zostaną najpierw rozdeptane, potem wyśmiane.
  Na koniec układacze oraz rysownicy zapędzeni do sprzątania i czyszczenia nawierzchni.
  Potem... nieuchronnie będą to to plamy krwi po masowych egzekucjach zakładników.
  Obojętnie pod jakim pretekstem.

  • Ktokolwiek by wszedł do Polski.#brian

   Ta wojna to jest ustawka globalistów aby odsunąć uwagę np. od forsowania prawa mającego na celu zniewolić totalnie ludzi np. praca bez wynagrodzenia.
   Niby takie czasy ciężkie wojenne, a rząd pracuje na ustawami wywłaszczającymi nas Polaków z nieruchomości, ziemi itd.

   • Ktokolwiek by wszedł do Polski.#brian#werka1321

    Ktoś tu cierpi na megalomanię.

  • Ktokolwiek by wszedł do Polski.#brian

   Obce wojska już są w Polsce, od lat, z większymi prawami od tubylców. Władcy tych wojsk próbują zrobić z Polaków janczarów i pchnąć do maszynki mielącej armatnie mięso na Ukrainie. I jak mamy przeciwstawiać się temu skutecznie? Właśnie pacyfizmem. A w dodatku nie chodzi tylko o zagrożenie Polski wciągnięciem do wojny, ale o zagrożenie ludzkości wojną światową, a także wobec tego najlepszą obroną jest pacyfizm.

   • Ktokolwiek by wszedł do Polski.#brian#RuchOporu2020

    Gdy się ujawnia, bo w końcu muszą, patrz początek mego komentu.
    Choćby minuty wcześniej byli"przyjaciółmi".

   • Ktokolwiek by wszedł do Polski.#brian#RuchOporu2020

    Obecne obłąkańcze i sprzedajne władze w Polsce oraz o tych samych cechach i właściwościach ośrodki polityczne tzw. opozycyjnych partii i krzykliwi( aczkolwiek nieszczerzy) antysystemowi krzykacze uliczni - winni być demaskowani, napiętnowani i izolowani społecznie.
    Wymienione wyżej siły nie potrafią nic więcej jak tworzyć i zarządzać chaosem oraz wikłać Polaków w działania autodestrukcyjne.

    Pełna izolacja społeczna tych antypolskich kanalii i obłąkańców.

    Odmowa w ich ustawkach medialnych i politycznych pod tytułem " WYBORY".

    Bojkot i budowa oddolnego, autonomicznego państwa na odwiecznych, niezbywalnych i nie podlegających żadnym negocjacjom i referendom Ziemiach Polskich.

    • Ktokolwiek by wszedł do Polski.#brian#RuchOporu2020#stanislav

     Podżegacze wojenni powinni być nie tylko piętnowani, ale i fizycznie eliminowani przez wściekły tłum w drodze rewolucji o ile zajdzie taka potrzeba. Ten kto jest przeciwko neutralnej polityce państwa polskiego nie powinien reprezentować Polaków.

 • Wolność

  Może warto zastanowić się nad tym jak zrobić porządek w ojczyźnie. Wojna to plan dalszy.
  Dokonuje się właśnie totalne zniewolenie Polski przez okupanta ustawami z dupy wziętych, które maja wejść od 1 stycznia 2023.
  - świadczeni osobiste czyli np. praca bez wynagrodzenia
  - -zarzadzaniem majątkiem prywatnym przez osoby drugie i trzecie.

  • Wolność#werka1321

   Jeśli wciągną Polskę do wojny, może nie być już gdzie i komu robić porządku w Polsce. I bez użycia boni atomowej Polska może stać się pustynią ruin (jak teraz część Ukrainy), a jeśli dojdzie do światowej wojny atomowej, porządki będą robić karaluchy.

   I to jest największe zagrożenie!

   Paradoksalnie:
   Naród polski nie ma teraz sprawczości do wyzwolenia Polski z kolonialnych zależności, ale ma sprawczość, by sprzeciwić się zrobieniu z nas mięsa armatniego, a tą sprawczość może zapewnić pacyfizm, który jest narzędziem zdatnym do użycia nawet przez pokonanych, ubogich, bezsilnych.

   • Wolność#werka1321#RuchOporu2020

    I, co z tego jak nie zgodzą się iść na wojnę jak za chwilę będą musieli pracować bez wynagrodzenia i zostaną wywłaszczeni ze swojego majątku?
    A do tego zmierzają ustawy, które zostaną wprowadzone 1 stycznia 2023 roku.

    Wojna to przykrywka - odwrócenie uwagi dla wprowadzenia totalitaryzmu w całej Europie.
    Putin to też uczestnik światowego forum ekonomicznego w Davos.
    Europa kibicuje na meczu piłkarskim - Ukraina - Rosja, a rządy po cichu wprowadzają totalny zamordyzm. Ta wojna to igrzyska dla odmóżdżonego tłumu.

    • Wolność#werka1321#RuchOporu2020#werka1321

     Tak, wojna to przykrywka - przykrywa warstwą popiołów strzępy ciał zabitych.

    • Wolność#werka1321#RuchOporu2020#werka1321

     I co zamierzasz z tym zrobić?

   • Wolność#werka1321#RuchOporu2020

    "Naród polski nie ma teraz sprawczości do wyzwolenia Polski z kolonialnych zależności"

    A Ty nie masz aż takiej mocy sprawczej aby zasiać w nas zwątpienie i pozbawić nadziei.

    • Wolność#werka1321#RuchOporu2020#werka1321

     Skoro naród polski nie wyzwala się z kolonialnych zależności, to ma sprawczość ku temu czy nie ma?

     Zwątpienie i beznadzieja, to będzie dopiero jak nas wciągną do wojny.

     Rozpoznanie własnych możliwości nie jest przeciw nadziei ani dla siania zwątpienia. Żeby zmieniać swoje położenie, najpierw trzeba je zrozumieć. Żeby najlepiej użyć swych sił, trzeba celnie je ocenić.

     (Przechodzenie w sposób niekulturalny na Ty nie dodaje słuszności w dyskusji).

    • Wolność#werka1321#RuchOporu2020#werka1321

     Nas? Wydaje ci się, że jesteś jakąś przywódczynią? Cierpisz na megalomanię. Zalecam wizytę u psychiatry.

   • Wolność#werka1321#RuchOporu2020

    Przede wszystkim,większość naszego narodu jest nieświadoma tego co nas może spotkać ?

 • Wolność

  "RuchOporu2020 komentarze użytkownika 0 0czwartek, 22 września 2022, 09:42:59
  Wolność#werka1321#RuchOporu2020#werka1321
  Tak, wojna to przykrywka - przykrywa warstwą popiołów strzępy ciał zabitych".

  Oczywiście - ofiary własnej głupoty.
  Globalna pseudo - elita zorganizowała igrzyska/mecz: Rosja vs Ukarania aby odwrócić uwagę reszty tłumu by móc wprowadzić totalny zamordyzm.

  • Wolność#werka1321

   W tym "meczu" zginęły tysiące ludzi. A jeśli wciągnięta zostanie Polska, do ofiar dołączą Polki i Polacy, także dzieci. A jeśli przerodzi się to w wojnę światową - zginą miliony albo miliardy osób. Może nawet zakończy się życie na Ziemi. Nawet jeśliby to miała być tylko przykrywka, to jest bardzo ryzykowna, niebezpieczna, niszczycielska, śmiertelna.

   • Wolność#werka1321#RuchOporu2020

    W tym "meczu" zginęły tysiące ludzi.

    Co nie zmienia faktu, że to dalej mecz/przedstawienie dla odmóżdżonego tłumu - igrzyska aby po cichu wprowadzanymi restrykcjami zniewolić ten tłum

    " A jeśli wciągnięta zostanie Polska, do ofiar dołączą Polki i Polacy, także dzieci".

    Tak się stanie - jeżeli uwaga rodaków nie zostanie przekierowana na próby wprowadzenia zamordyzmu.

    "A jeśli przerodzi się to w wojnę światową - zginą miliony albo miliardy osób. Może nawet zakończy się życie na Ziemi. Nawet jeśliby to miała być tylko przykrywka, to jest bardzo ryzykowna, niebezpieczna, niszczycielska, śmiertelna".

    To nic na to nie poradzimy ale możemy zacząć wprowadzać pokój w naszym kraju, pseudo elity polskie wypowiedziały wojnę narodowi polskiemu i ta wojna jest dla nas istotna, a nie igrzyska Ukraina vs Rosja.
    Nie mam wpływu na to, co dzieje się w Rosji czy na Ukrainie ale mam wpływ na to, co dzieje się w Polsce.

    Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to, co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

    Marek Aureliusz

    • Wolność#werka1321#RuchOporu2020#werka1321

     Kolonialny zamordyzm wprowadzany jest w Polsce od dziesięcioleci, krok za krokiem i społeczeństwo nie potrafi tego właściwie ocenić, zatrzymać i cofnąć. Wysyłano janczarów z Polski na imperialne wojny w dalekich krajach, a sprzeciw wobec tego był za słaby. Ale teraz Polska w tempie przyspieszonym szykowana jest na wojnę na własnym obszarze, wojnę która może stać się światowa i atomowa. Jest to na tyle strzaszne, że może pobudzić społeczeństwo do oporu. A nie ma lepszego oporu wobec wojen niż pacyfizm.

 • Wolność

  RuchOporu2020 to Pan czy Pani - skoro przeszkadza forma Ty?

  Co do zrozumienia swojej sytuacji (kolonialnej) Ty nic nie robisz aby rodacy zrozumieli swoje położenie - siejesz tylko defetyzm odbierając tym samym nadzieje.

  Szkodliwe to jest dla Narodu Polskiego - więc "RuchOporu2020" ale czyj? niemiecki, żydowski czy globalistyczny?

  • Wolność#werka1321

   Proszę odpuścić sobie próby odwracania uwagi od tematu i przenoszenia jej na kwestie osobiste.

  • Wolność#werka1321

   Werka, siejesz defetyzm swoimi komentarzami i zastraszasz społeczeństwo. Rób coś we własnym imieniu, a nie dyryguj, co każdy z nas ma robić, mówić i pisać.

 • PACYFIZM? TAK!

  Przyszło mi żyć w czasach permanentnej wojny o pokój, budowania
  lepszego jutra i podobnych dyrdymałów, robiących wodę z mózgu.
  Może dlatego dla mnie pacyfizm jest formą świadomości zakorzenionej
  w sferze uczuć wyższych, tych, które odróżniają nas od świata zwierząt
  a ich obecność jest wskaźnikiem budzenia się do człowieczeństwa.
  I teraz rodzi się pytanie: jaki procent ludzi żyje świadomie;
  myślę o świadomości w Sokratesowskim rozumieniu tego słowa.
  Ja nie mam złudzeń; "świadomość" mas to przejęty i zapamiętany
  medialny przekaz, który kreuje subiektywną, prymitywną i bezkrytyczną
  instrukcje przetrwania, którą dumnie nazywa poglądami a które trzeba
  mieć, by być i było czego bronić uganiając się jak pies za własnym ogonem.
  Doprawdy można tym manipulować jak wiarą zamieniona na wierzenia, czego
  przykładem są pustoszejące budynki kościelne, w tym niestety kościoły.
  Dałem 5* bo to mądre przesłanie choć trąci, jak wielkie idee, utopią.
  Pycha i chciwość jednostki ludzkiej to jej (i nie tylko) ulubione grzechy,
  będące skuteczną tamą dla humanistycznych pięknych idei, czego przykładem
  był Ruch Hipisowski, "załatwiony" przy pomocy Esterek, poprzez sprowadzenie
  go w świadomości ludzkiej i nie tylko, do zbiorowej orgii seksualnej.

  • PACYFIZM? TAK!#Andrzej Obserwator

   W skrócie napisał Pan o mentalności niewolniczej, która jest źródłem wszelkiego zła.

   Ja notki nie oceniłam, generalnie używając słowa "pacyfizm" nawiązuje się do wojny czyli, co jest kodowane w podświadomości?

   Nie mogę być pacyfistą gdy ktoś chce zabrać mój czas, energię( zamienione często na rzeczy materialne: schronienie, pożywienie, opieka medyczna ) , zdrowie czyli rzeczy, które są ograniczone dla nas na tym padole.
   Dlaczego dzisiaj poświęcam czas, energię ustawie, którą chcą wprowadzić w 2023 roku?
   Dlaczego w spokoju nie mogę/żemy się cieszyć: Zieloną trawą, niebieskim niebem?

   • PACYFIZM? TAK!#Andrzej Obserwator#werka1321

    Kolonialna janczaryzacja Polski wykorzystuje rozmaite narzędzia, w tym różne mniej czy bardziej bezprawne przepisy powiększające władzę państwową. Szykowanie Polski na wojenną dyktaturę nie zacznie się od kolejnej totalitarnej ustawy odbierającej kolejne konstytucyjne, zwyczajowe i naturalne prawa. To trwa już od lat.

    Protest przeciw jednemu projektowi ustawy to za mało. Ochrona Polski przed janczaryzacją nie może ograniczać się tylko do sprzeciwu wobec tego projektu, bowiem janczaryzacja ma wiele narzędzi. Trzeba przy użyciu pacyfizmu uczynić te wszystkie narzędzia niezdatnymi. Trzeba przeciwdziałać wszystkim sposobom wciągania Polski do wojny. A właśnie pacyfizm w swojej prostocie rozbraja rozmaite miny podkładane pod pokój.

    • PACYFIZM? TAK!#Andrzej Obserwator#werka1321#RuchOporu2020

     RuchOporu2020 komentarze użytkownika 0 0czwartek, 22 września 2022, 11:50:10
     "PACYFIZM? TAK!#Andrzej Obserwator#werka1321
     Kolonialna janczaryzacja Polski wykorzystuje rozmaite narzędzia, w tym różne mniej czy bardziej bezprawne przepisy powiększające władzę państwową".

     Dlatego też wielokrotnie pisałam, zadając pytanie: Czy powinno nas interesować, co oni chcą?

     "Szykowanie Polski na wojenną dyktaturę nie zacznie się od kolejnej totalitarnej ustawy odbierającej kolejne konstytucyjne, zwyczajowe i naturalne prawa. To trwa już od lat".

     I, co zrobił Ruch Oporu ( jaka dumna nazwa ) z tym problemem - od wielu lat? Teraz nagle sobie przypomniał o "Pacyfizmie" kiedy chcą wprowadzić ustawy zupełnie nas zniewalające? he he - no w sumie lepsze to niż nic.

     "Protest przeciw jednemu projektowi ustawy to za mało".

     No, oczywiście - za Zdradę Stanu jest tylko jedna kara.

     "Ochrona Polski przed janczaryzacją nie może ograniczać się tylko do sprzeciwu wobec tego projektu, bowiem janczaryzacja ma wiele narzędzi. Trzeba przy użyciu pacyfizmu uczynić te wszystkie narzędzia niezdatnymi:".

     Czy Ruch Oporu wystosował już podobne przemówienie do żołnierzy rządu polskiego czyli: Policji, urzędników, biurokratów, Sądów, Urzędów Skarbowych i Komorników?

     "Trzeba przeciwdziałać wszystkim sposobom wciągania Polski do wojny. A właśnie pacyfizm w swojej prostocie rozbraja rozmaite miny podkładane pod pokój".

     Czy Ruch Oporu wystosował już podobne przemówienie do żołnierzy rządu polskiego czyli: Policji, urzędników, biurokratów, Sądów, Urzędów Skarbowych i Komorników?

  • PACYFIZM? TAK!#Andrzej Obserwator

   Pacyfizm, nie oznacza hippisowskiej bierności - przeciwnie pacyfizm musi się wiązać z aktywnością i samoorganizacją Polaków. Pacyfizm jest konkretnym scenariuszem w określonej chwili politycznej przy rozumnej ocenie własnego potencjału i przy realnej ocenie skali zagrożeń działaniami wojennymi.

   • PACYFIZM? TAK!#Andrzej Obserwator#stanislav

    Dokładnie tak.
    Dla mnie Pacyfizm zgodnie z etymologią tego słowa jest czasownikiem.
    Si vis pacem, para bellum to skrajna forma ale konieczna, pod warunkiem
    że potrafimy rozumieć przesłanie i strzec w działaniu.

  • PACYFIZM? TAK!#Andrzej Obserwator

   Radio Erewań:
   Czy będzie wojna? Nie, będzie taka walka o pokój, że nie zostanie kamień na kamieniu.

 • ciekawy post nt. walki o pokój

  przypomniał mi się rok 1986 i Asyż, gdzie przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich i religii świata przyjechali na zaproszenie Jana Pawła II. Połączył ich wspólny cel – pragnienie pokoju.
  "Aby uniknąć skojarzeń z synkretyzmem religijnym papież wyraźnie zaznaczył, że nie chodzi o jakiś przełom teologiczny – jednoczesną modlitwę przedstawicieli wielu religii (na co nie mogło być zgody większości uczestników), próbę tworzenia jakiejś „superreligii” czy lekceważenie istotnych różnic, ale o wyrażenie w modlitwach mocnego pragnienia pokoju przez każdą religię osobno, w odrębnych obrzędowościach i tradycjach kultu, a nawet odrębnych lokalizacjach (w różnych miejscach i kościołach Asyżu)"
  Minęło niecałe 40 lat od tego wydarzenia a świat się cofnął. Widocznie siły zła są większe od sił dobra.
  Do Sz. Kolegi - Autora notki mam nieśmiały postulat dot. przypomnienia osoby Mahatmy Ghandiego i jego pokojowego oporu przeciwko złu.
  Pozdr

 • Wolność

  Superowy wykład na temat "pacyfizmu" i możliwości działania w sposób nieprzymuszony ( Wolna Wola )czyli powiedzenia NIE - iluzorycznej władzy. Cos o czym wspominałam w dzisiejszych komentarzach.
  Zachęcam do wysłuchania, następnie analizy i następnie wniosków.

  Pozdrawiam.

 • *

  //szaleni władcy NATO mogą chcieć użyć jako mięsa armatniego //
  Znakomite zdanie , mamy potępiać tych "co mogą chcieć "
  ale zostawić w spokoju tych co wywołali i prowadzą wojnę :))))
  Czy szanowny Ruch Oporu wie ,że Polska nie uwolniła się od Rosji
  tylko na 3 dekady ale na zawsze ?
  Nie po to zabiegaliśmy o wejscie do NATO by teraz
  torpedować jego decyzje
  Pacyfizm w imię ratowania życia ma tu walor
  taniej prorosyjskiej propagandy bo znaczy mniej więcej
  tyle co - siedzieć cicho , morda w kubeł bo my tu
  załatwiamy swoje sprawy ( na razie z Ukrainą ale
  docelowo tak by odzyskać wpływy z czasów komuny )
  Brawo , może jeszcze lepiej pozbyć się każdego rodzaju broni
  wtedy uratujemy świat .........dla Rosji

  • *#puuuq

   Dlaczego przeciętnego Kowalskiego miałoby interesować, co chce NATO, ONZ, NWO oraz wszyscy pozostali w kupę wzięci?

   Jeżeli komuś rządzących zachciewa się wojenki to wyposażyć w zbroję, przyłbicę i wio w świetle jupiterów.

  • *#puuuq

   Polska obecnie zniewolona jest nie przez Rosję, ale przez NATO, Unię Europejską i inne ośrodki tak zwanego Zachodu. Kolonizacja przez te ośrodki Europy Wschodniej napotkała znaczący opór tylko na Białorusi, w Serbii i Rosji. I stąd wojna na Ukrainie. Tam trwa wojna kolonizatorów siłami janczarów przeciw wyzwalającym się Słowianom. Czy mamy kibicować zachodniemu imperializmowi i służącym mu banderowcom czy lepiej ostatnim w miarę niezależnym od Zachodu słowiańskim państwom?

   My powinniśmy kibicować pokojowi, bo z tej wojny może wnet wybuchnąć światowa atomowa - trzecia i ostatnia w ostatnim roku dziejów ludzkości na planecie Ziemia.

   • *#puuuq#RuchOporu2020

    Naród polski obecnie zniewolony jest przez swój własny strach, lęk i niedowartościowanie, a unia niemiecka onz, nwo itd. to efekt uboczny tegoż.

    Drogi "Ruchu Oporu" - jeżeli chcesz celować bezbłędnie i wygrać - celuj w szczegóły, a szczegóły to ustawy wdrażane w tym ant-demokratycznym kraju.
    Przekieruj agresję na właściwe tory ,a Paljaki poradzą już sobie - na czym i Ty skorzystasz.

    Pozdrawiam.

   • *#puuuq#RuchOporu2020

    Kraje nie są od kibicowania lecz
    zawierania sojuszy , mamy doświadczenia 45 lat PRL
    gdy nas zmuszono do komuny i bycia satelitą ZSRR
    Od 30 lat sami bo nikt nas do tego nie zmuszał
    zabiegaliśmy o wejście do NATO ale przede wszystkim
    uwolnienia się od rosyjskich wpływów ( przynajmniej
    zdecydowana część Polaków i Polek tego chciała )
    więc teraz trzeba zachować lojalność a nie coś tu
    kombinowąć o słowiańskich więzach , tak jakby
    te więzy kiedykolwiek miały jakieś znaczenie
    dla istnienia słowiańskich państw ?
    Już w 10 - 11 wieku dochodziło do różnych
    konfiguracji słowiańskich plemion bez uwzględnienia
    tych rzekomych więzów
    Nie wiem jak ten "zachodni imperializm "
    szkodzi Polsce ale jak Ty wiesz , to chętnie się dowiem
    ale jeszcze bardziej zaintrygowała mnie ta uwaga
    o próbach wyzwolenia się jakichś Słowian na Ukrainie ,
    t zn co to za konkretny słowiański ród i spod czyjego jarzma
    usiłuje się uwolnić ?
    Bedę wdzięczny za krótki ale konkretny komentarz , tylko
    proszę nie mieszać w to żydów bo chyba tym razem
    "ich macki " można jakoś zbagatelizować , gdyby jadnak
    żydzi byli do tych wyjaśnień konieczni , to proszę nic nie wyjaśniać

    • *#puuuq#RuchOporu2020#puuuq

     Zdaje się Pan zapominać, że jesteśmy zależni od surowców energetycznych ( nie jest już Panu zimno w dupę ? )
     I proszę nie zapominać, że nadwyżka gazu, którą dysponuje Rosja - płynie do Chin, wzmacniając ich tym samym.

     Woli Pan Chiny jako potęgę? Widział Pan tam może życie przeciętnego obywatela? Podoba się?
     Mnie nie!

    • *#puuuq#RuchOporu2020#puuuq

     A po za tym żyje Pan historią/przeszłością o której fakt, trzeba pamiętać aby błędów nie powtarzać ale i jest takie powiedzenie:

     ( Proszę wybaczyć bluzgi )

     Nie patrz się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przyjebie.

     Obecnie w przygotowaniu jest ustawa, która może pozbawić i Pana schronienia, jedzenia, bo opieki medycznej już nie ma. I jeszcze będzie Pan zmuszany do pracy za darmo np. po 16 godzin.
     Podoba się?

     Niby taki bystry Pan z historii, a nie zauważa tego - nie przerabialiśmy już? A może Pan ma tego świadomość ale liczy na przywileje? (ha ha ha)

    • *#puuuq#RuchOporu2020#puuuq

     O komuchach pamiętasz. O zniewoleniu przez Rosję też. (Bo nie wiem czy wiesz, komuchy najpierw zniewolili Rosjan i inne marody Rosji Carskiej mordując "przy okazji" ze 40mln ludzi, nieporównanie więcej, niż w Katyniu).
     Ale o banderowcach wyrzynających polskie dzieci i kobiety już nie. Oraz o tym, jak byliśmy "dymani" przez "sojuszników" w okolicach IIWŚ.
     Nawet powstania to agentura anglosaska naraiła ogłupiałym Polakom.
     Aaaa, i odwieczny pierwszy wróg Polski, czytli Niemcy też "niebyli"...

     Dziś anglosasi chcą obalić Rosję rękoma durnych Ukraińców, Polaczków i innych narodów "mniejwartościowych". Ale Polactfo tego nie widzi, jak jest wciskane pod prasę historii. Może już ostatni raz. Bo jak dojdzie do wojny jądrowej, to z nas zostanie radioaktywna pustynia. A każda wojna z Rosją będzie się toczyć nie w USA, u Angoli, tylko na naszych ziemiach.
     Polska była by najbezpieczniejsza, gdyby dbała o swoją gospodarkę i współpracę gospodarczą ze wszystkimi sąsiadami. Bo współpraca łączy, a propaganda i interesy obcych (wrogów tak naprawę) dzielą i wywołują wojny.
     A co do żydów.
     Lenin, Trocki, i ich pomagierzy, którzy przejęci Rosję mordując miliony przeciwników, kim byli???

   • *#puuuq#RuchOporu2020

    Świadomość Polaków zniewolona jest też cynicznie i perfidnie przez agenturalna działalność hierarchii Kościoła Katolickiego, zachęcającego do bierności i do uległości wobec psychopatycznych i ludobójczych scenariuszy globalistów, którzy uczynili Watykan narzędziem zniewolenia katolickich narodów. Patrz żyrowanie koncepcji tzw. " inkluzywnego kapitalizmu" przez papieża Franciszka i jego udział w satanistyczno-masońskim spędzie w Astanie.

    • *#puuuq#RuchOporu2020#stanislav

     Kościół katolicki jako agentura obcego państwa powinien być zdelegalizowany. Działa jawnie na szkodę Polski. Poza tym jest organizacją przestępczą, która ukrywa sprawców przestępstw, utrudnia śledztwa i wiele innych.

 • " komuchy najpierw zniewolili Rosjan i inne marody Rosji Carskiej mordując

  "przy okazji" ze 40mln ludzi, nieporównanie więcej, niż w Katyniu).'
  A te "komuchy" to co za jedni? kosmici? Dokładnie tak jak "naziści". Naziści w nowomowie to Niemcy, a komuchy? Czy to nie członkowie wiecznie pokrzywdzonego plemienia koczowniczego?W rządach bolszewickich Rosjanie byli jedną z nielicznych nacji - i to przeważnie bandyci pochodzący z nizin społecznych., Tak jak w "polskim" UB - rządzi plemię, cześć wykonawców to miejscowi przestępcy, niektórzy niepiśmienni. To w Polsce korzenie "elit". A to co mamy to wynik wykonania planu Bermana, ścisłej współpracy w/w "elit" i niespotykana wcześniej począwszy od lat siedemdziesiątych - aktywność KK.

 • werka 1321

  1 //jesteśmy zależni od surowców //
  I dlatego Rosja może robić co tylko zechce
  bo inaczej nie sprzeda gazu ?
  Gdyby świat się zmobilizował ,
  to zostawił by Putina z tą cała Rosją samym sobie
  niech sobie grzeją tym gazem nawet w letnie upały ,
  tym bardziej ,że nie mają na niego monopolu
  2 //w przygotowaniu jest ustawa, która może pozbawić //
  Zaczekam na moment , gdy ta ustawa już mnie
  i cały naród wszystkiego pozbawi bo to będzie precedens
  w historii Polski i całej Europy bo niewykluczone ,że
  pod takim reżimem mogli żyć tylko Murzyni w 2 Amerykach przed
  zniesieniem niewolnictwa , nie wiem skąd te informacje ale
  jeśli od jakichś gości z "youtuba " , to radziłbym im nie wierzyć
  bo po co się martwić na zapas , w każdym razie jest pewne ,że
  na razie nic więcej poza czekaniem nie można zrobić bo
  jak żądać od rządu by nas nie zniszczył w sytuacji gdy wspiera
  miliony naszch rodaków ( m in dzieci i emeryci )

  • werka 1321#puuuq

   A, co niby Rosja miałaby gorszego robić z Polską jak obecnie unia niemiecka? Weź się stuknij w głowę. Chiny w takim razie będą potęga, a nie Słowianie, bo tam płynie gaz.
   Czego jeszcze nie zrozumiałeś?

   Nie wydaje Ci się dziwnie, że szlaban na gaz wzmacnia Chiny - niby wroga Ameryki.

   Weź się lepiej za myślenie, a nie pyskowanie mądrzejszym :D ;)

   Ta wojna to przedstawienie dla odmóżdżonego tłumu. Globaliści dawno podzielili się ziemiami na tej planecie - teraz wdrażane jest posłuszeństwo jednostki, bo inaczej prądu i gazu mieć nie będziesz ha ha ha.
   A kto wie czy papu dostaniesz jak będziesz za dużo pyskował.

   • werka 1321#puuuq#werka1321

    Po co mam myśleć ,skoro wystarczy poczytać Twoje komentarze
    Masz w każdej sprawie ekspercką wiedzę ,więc można spokojnie
    zrezygnować z innych źródeł , szkoda ,że nie podajesz jak ustrzec się
    skutków tej barbarzyńskiej ustawy , co to ma nas wkrótce zaskoczyć
    i najważniejsze , znakomicie ,że nie byłaś w tym tłumie bo inaczej
    nie miałby tu nam kto przekazać tych cennych informacji o tych globalistach

    • werka 1321#puuuq#werka1321#puuuq

     Wbij sobie do głowy, że to nie Rosjanie siedzą w Polsce i nie Rosjanie pilnują naszych złóż abyś nie mógł dupy ogrzać. Oni mają na nasze zasoby wyjebane. Dotarło?

     Powiedz mi - czy Ty jesteś głupi czy zawodowo?

    • werka 1321#puuuq#werka1321#puuuq

     Werka sama dokona wszystkiego, taka jest wszechmądra, więc my nie musimy nic robić.

  • werka 1321#puuuq

   Jak Grom zabijał Irakijczyków, by "zdobyć" szyby naftowe dla jankesów, to zapewne klaskałeś z radości. To nawet nie jest morakność Kalego. Tylko popychadła Kalego.

 • @ Sheppol

  Nawet jednym słowem nie wspomniałem
  o komunistycznych zbrodniach a jedynie
  o tym ,że nam tzw realny socjalizm
  zainstalował ZSRR a Ty mi tu wyjeżdżasz
  ze zbrodniami Niemców i Ukraińców
  ale Rosjan już nie bo to byli sowieci czyli żydzi :)))
  Poza tym , moja wzmianka o żydach dotyczyła
  aktualnej ich obecności i wpływów na Ukrainie
  a nie awangardy rewolucji z 1917

  • @ Sheppol#puuuq

   Nie wydaje Ci się dziwnie, że szlaban na gaz wzmacnia Chiny - niby wroga Ameryki.

  • @ Sheppol#puuuq

   Puuug , ty już jesteś cyborgiem. Inaczej takich sympatii żydoanglosasskich byś nie miał. Następny dla którego złoto i paciorki sa ważniejsze niż wolność i wolna wola. Niepojęte.

   • @ Sheppol#puuuq#zadziwiony

    Sympatię ma się do tego
    co daje satysfakcję , więc nie wiem jak rozumieć
    rzekomą "żydoanglosaską sympatię " bo ja tu tylko
    przedstawiam punkt widzenia zdecydowanej większości
    Polaków i Polek , chyba się zgodzisz , że większość chciała
    pozbyć się z Polski Rosjan i socjalizmu , większość chciała
    wejścia do NATO i unii a to zobowiązuje nas do
    trzymania i nimi a nie z Rosją bo nie da się nie trzymać
    z nikim . O jaką wolność Ci chodzi ? tą z czasów PRL ,
    bo innej oprócz tamtej i obecnej nikt z nas nie zna
    Nawet jeśli duża cześć Polaków i Polek uważa ,że
    w PRL czuli się bardziej wolni niż teraz , to muszą dla
    dobra wszystkich pogodzić się z tym ,że większość
    ma inne zdanie i chce aktualne sojusze utrzymać
    bo tego wymaga prestiż państwa , jak można
    dopuszczać myśl by zmienić zupełnie front
    i skumać się z Rosją ? Przypisywanie mi tu jakichś
    żydowskich sympatii nie ma żadnego potwierdzenia
    nawet w jednym moim komentarzu , stąd muszę
    ten zarzut uznać za wyjątkowo chybiony ,
    nie jestem też zachwycony zachodem bo go doskonale znam
    z uwagi na prawie 30 letni tam pobyt
    ale być niezachwyconym nie znaczy by ten zachód
    potępiać bo wtedy nie byłoby z kim trzymać

  • @ Sheppol#puuuq

   A czym był ZSRR? Rosją czy państwem komunistycznym zainstalowanym na terytorium Rosji Carskiej kosztem milionów zamordowanych. To wina Rosjan oczywiście wg twojej pokrętnej logiki. I logiki propagandy polińskiej.

   • @ Sheppol#puuuq#Sheppol

    ZSRR miał też wiele zalet. Ogólnie wielu Rosjan nie bez powodu za ZSRR tęskni i upadek tego kraju to dla nich upokorzenie. Czasy ZSRR to czasy, kiedy Rosjanie czuli się bezpieczni i nikt im nie zagrażał.

   • @ Sheppol#puuuq#Sheppol

    Za komunizm w Rosji winni są wszyscy poza Rosjanmi
    ale szczególnie kilku przebiegłych żydów
    Skoro Rosjanie ponieśli największą ofiarę komunizmu
    i to w ramach budowy ZSRR , to dlaczego Putin uważa ,
    że upadek tego państwa był największą tragedią Rosjan
    w 20 wieku ? i większosć Rosjan ten pogląd ma podzielać
    Czy utrata milionów Rosjan nie jest wystarczającym
    powodem by już nigdy więcej nie kombinować z komuną
    czyli nie przypominać istnienia ZSRR ?
    Chętnie się dowiem co znaczy " polińska " propaganda
    t zn kogo określa przymiotnik "polińska "
    bo jeśli zastąpiłeś nim przymiotnik "polska " ( propaganda )
    t zn ,że sam jesteś tu wyłącznie na usługach
    propagandy rosyjskiej

 • Marazm polskiego społeczeństwa

  To nie jest nasza wojna. Nikt nas nie zaatakuje dopóki nie damy się wciągnąć do cudzej wojny. To kurdupel, mały karakan Kaczyński śmieć, bankster Morawiecki i pseudointeligent banderowiec Duda i ich ekipa podpuszczają nas do zaatakowania Rosji. Dopóki Polacy nie pokażą tym ludzkim śmieciom i podżegaczom wojennym, że nie chcą wojny i, żeby nie próbowali nic robić, bo ich z tego sejmu wyniosą to szans na to, że wojny na terenie Polski nie będzie nie ma. Na razie niestety takich tendencji nie widać.

  • Marazm polskiego społeczeństwa#Neonowicz

   To są zdrajcy. I to najgorszego sortu, bo wysługują się naszym wrogom chcąc nas wymazać z powierzchni ziemi wojną z Rosją. Z którą nie mamy powodu walczyć.
   Wspierający tą narrację mają zryte umysły propagandą, albo płacone za wrogą agitkę.
   Powiedzenie Dmowskiego "Bardziej nienawidzicie Rosji niż Polskę kochacie" jest nie na miejscu. Bo dzisiejsze wysługiwanie się anglosasom i globalistom doprowadzi do całkowitej fizycznej likwidacji Polaków raz na zawsze.
   Raz na zawsze.
   Był naród polski i go nie będzie. Przez głupotę niezmierzoną i wrogów zainstalowanych w rządach, mediach i samorządach polskich. Na których Polacy ku swej zgubie głosowali.

   • Marazm polskiego społeczeństwa#Neonowicz#Sheppol

    "To są zdrajcy. I to najgorszego sortu, bo wysługują się naszym wrogom"

    I, co możemy z tym zrobić?

  • Marazm polskiego społeczeństwa#Neonowicz

   Oczywiście, że tak. W jakim celu Putin lub jakiś inny z burżuazji polityczno-światowej miałby atakować Polskę militarnie?
   Nie mamy ropy, gazu ani nawet złota, zasypani jesteśmy niemieckimi śmieciami. Za to mamy w większości starych, schorowanych ludzi - reszta wyemigrowała.
   Złoża węgla pilnują amerykanie.
   Więc kto i po, co miałby nas militarnie atakować - skoro za chwilę z głodu, zimna sami będziemy wymierać o ile nie podejmiemy walki?

 • "...Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"

  wielu ludzi, tzw. narodowców różnych odcieni głównie zajmuje się zwalczaniem innych narodowców i patriotów. Dyskredytując ich i twierdząc, że tylko oni sa najprawdziwsi, a reszta to niedojrzałe popierdułki lub zwykła agentura. I nie widzę możliwości na wybycie się sekciarskiej plemiennej mentalnoci.
  Wielu tzw. narodowócw czy patriotów głównie stara się byc głośnymi a najczęściej marzą o tym, że kiedys bedą wielkimi decydentami. Sami generałowie, chocą nawet kopanii nie posiadaja. A marzą o armiach. Ilu z tych tzw. narodowców zajmuje się wzmacnianiem pozycji gospodarczej Polaków? Włoskie organizacje narodowe czy faszystowskie organizują spółdzielnie, organizuja skup i sprzedaż produktów pochodzących wprost od producenta.
  A czy w Polsce są tacy narodowcy i patrioci?
  Ilu z polskich patriotó czy narodowców osiągało skucesy w tadach gminnych? Najczęściej marzą od razu o sejmie. a jak nie potrafią nawet się zorganizować i ebrac podpisów to dopiero tedy apeluja o bojkot. Wiarygodni więc nie są.
  Ale co gorsza, nie widzę szans na zmianę tej sytuacji Na pewno nie wewnętrznmi siłami. Przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości

 • Czym jest pacyfizm ?

  Utarło się, że pacyfizm to całkowita bierność i unikanie przemocy i hipisowski styl życia. W rzeczywistości pacyfizm to postawa aktywna polegająca na protestowaniu przeciwko wojnie i unikaniu przemocy, ale tylko wobec tych, którzy podzielają ideały pacyfizmu i tych, którzy nie zasługują na to, żeby ich atakować, bo do atakowania ich niesłusznie nawołują podżegacze wojenni. Tych, którzy są pacyfizmowi przeciwni należy najpierw grzecznie upomnieć, żeby się opamiętali, bo my chcemy pokoju i taką postawę piętnować i protestować i nawoływać do pokoju. Jeżeli to nie poskutkuje to pacyfiści wcale nie powinni unikać przemocy wobec podżegaczy wojennych, mimo że są za pokojem. Jeżeli podżegacze wojenni chcą iść w zaparte to pacyfiści mogą stosować wobec nich brutalną przemoc i akty terroru. To, że pacyfiści są za unikaniem przemocy to nie znaczy, że nie mogą jej stosować wobec osobników do niej nawołujących. Przemoc jest środkiem do osiagnięcia celu jakim jest wymuszenie pokoju. Mordowanie sukinsynów jest środkiem aktywnego sprzeciwu wobec wojny, unikaniem zabijania niewinnych i umierania w imieniu podżegaczy wojennych. Przemoc jest tutaj środkiem do osiągnięcia wyższego celu jakim jest pokój. Podżegacze wojenni muszą umrzeć w imię pokoju. Pokój jest celem nadrzędnym i aby go wyegzekwować można posuwać się do nawet do niemoralnych i brutalnych czynów szczególnie, że osobnicy wobec, których przemoc jest stosowana nie zasługują na życie od momentu, w którym postanowili doprowadzić do wojny. Podżegacze wojenni, jeżeli dążą do wojny nie mogą nawet przez moment czuć się bezpieczni i wiedzieć, że w każdej chwili sprawiedliwość może ich dosięgnąć. W ten sposób można dać rządzącym do zrozumienia, że nie chcemy wojny i nie zmusicie nas do tego, nie zawahamy się z wami walczyć o ile nas nie wysłuchacie, wystraszyć podżegaczy i odwieść ich od niecnych planów.

  • Czym jest pacyfizm ?#Neonowicz

   Dokładnie tak jak Pan napisał.

  • Czym jest pacyfizm ?#Neonowicz

   Zupełnie podobnie jak z socjalizmem.
   Albo demokracją.
   Ani chybi waść podobne miazmaty wykłada na jakichś akademiach albo umiwersytetach, aby ogłupiać Bogu ducha winne ofiary doszczętnych reform oświatowych.

 • a po co

  powstrzymać?